Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 132 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow AMANTADYNA arrow W Przemyślu umiera o 33% mniej osób na COVID-19 niż na Podkarpaciu
Wednesday 21 April 2021 13:04:46.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W Przemyślu umiera o 33% mniej osób na COVID-19 niż na Podkarpaciu Drukuj Email
Wpisał: Pulmonolog Włodzimierz Bodnar   
23.11.2020.

 

 

W Przemyślu umiera o 33% mniej osób na COVID-19 niż na Podkarpaciu

[Pulmonolog Włodzimierz Bodnar.. md]

https://przychodnia-przemysl.pl/w-przemyslu-umiera-o-33-mniej-osob-na-covid-19-niz-na-podkarpaciu/Szanowni Państwo. Poniżej przedstawiamy dane zachorowań i umieralności na COVID-19 w ujęciu ilości mieszkańców, opierając się na ogólnodostępnych danych. 

W Przemyślu śmiertelność w COVID-19 jest o około 33% niższa niż na Podkarpaciu, mimo że społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane i przed pandemią umierało w nim o 16% więcej osób niż na Podkarpaciu.

Kilka danych (przyrost z ostatnich 3 tygodni):

  • Zakażona ludność w Przemyślu: 1,78%

  • Zakażona ludność w Podkarpaciu: 1,05%

  • Śmiertelność COVID-19 w Przemyślu: 1,7%

  • Śmiertelność COVID-19 na Podkarpaciu: 2,5%

Procent pozytywnych wyników testów w ostatnich 3 tygodniach: 

  • w Przemyślu: Brak danych

  • na Podkarpaciu: od 30 do 93%(brak dostępnych dokładnych danych).

Przypominamy, że według wytycznych WHO, jeżeli % pozytywnych testów wynosi więcej niż 5%, świadczy to o braku kontroli nad epidemią oraz może świadczyć o znacznie szerszej skali zakażeń.

Przychodnia lekarska Optima w ramach opieki POZ zabezpiecza około 11 000 mieszkańców, co stanowi 18% całej populacji miasta. Oprócz tego, konsultujemy i leczymy wiele osób nienależących do naszej przychodni, co daje dodatkowo kilkanaście procent zakażonych z COVID-19.

Przypominamy, że Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu od 15.06.2020 została całkowicie otwarta dla wszystkich pacjentów. Od chwili ponownego otwarcia nie ma specjalnych stref, środków ochrony osobistej poza obowiązkowymi maseczkami i płynami dezynfekcji rąk. W okresie ponad 5 miesięcy nie weryfikujemy osób wchodzących, czy wychodzących z przychodni. Czynne są wszystkie gabinety lekarza rodzinnego i około 15 gabinetów prywatnych. Pacjenci są badani i diagnozowani na miejscu. Działa bez przeszkód laboratorium, wykonywane są badania RTG, EKG, USG wszystkich narządów w tym USG brzucha, piersi, echo serca, próby wysiłkowe na bieżni kardiologicznej, czy badania gastroskopii.

Każdy pacjent może wejść do przychodni, nie jest weryfikowany, czy ma gorączkę, czy ma test dodatni na COVID-19, czy jest zdrowy, czy przychodzi na diagnostykę, czy na szczepienie przeciw grypie. 

Co prawda, część naszego personelu przechorowała infekcję COVID-19, co zostało potwierdzone testem lub wykonanym później badaniem na przeciwciała. Chory personel był leczony amantadyną i przeszedł infekcję w sposób lekki lub średni bez powikłań. Obecnie każdego dnia, od około 4 tygodni przyjmuję wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19 potwierdzonych testem lub z podejrzeniem zachorowania. Wszyscy leczeni są amantadyną. Tylko ja osobiście, przyjmuję przynajmniej 20-30 osób dziennie, nie licząc innych lekarzy. W przeciągu tych kilku miesięcy nie zauważyliśmy, aby nasze działania przyczyniły się do wzrostu śmiertelności. Powyższe dane potwierdzają, że nasze działania są słuszne.

Pacjent otrzymujący leczenie amantadyną od razu jest eliminowany z łańcucha epidemiologicznego, w ciągu 24-48 godzin poprzez inaktywację wirusa amantadyną. Eliminacja hamuje rozprzestrzenianie się epidemii. Spada ilość powikłań i tym samym śmiertelność. Podanie amantadyny na wczesnym etapie choroby daje szansę na pełny i szybki powrót do zdrowia. Nadmienię, że moją przychodnię odwiedza dziennie kilkaset osób. Chory z każdą postacią choroby COVID-19 jest przyjmowany, udziela mu się porady i wykonuje się bezpośrednio badanie lekarskie, diagnostykę, iniekcję z antybiotyków na przykład w przypadku zapalenia płuc. 

Zapraszamy wszelkie media do odwiedzenia naszej przychodni, by pokazać, jak może funkcjonować służba zdrowia w okresie pandemii COVID-19.

Jednocześnie informuję, że z chwilą zakończenia się zapasów amantadyny wśród ludności, ogłoszę, że nie będę dalej leczyć osób na COVID-19. Leczenie wyłącznie objawowe jest dla mnie nieetyczne.

=========================

Dane z przed pandemii (GUS 31.12.2019):

  • Średnia wieku w Przemyślu: 43,9 lat

  • Średnia wieku w Podkarpaciu: 41,2 lat

  • Śmiertelność w Przemyślu: 10,98 zgonu na 1000 mieszkańców

  • Śmiertelność w Podkarpaciu: 9,41 zgonu na 1000 mieszkańców

Czyli w Przemyślu społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane, zwykle umiera o 16% więcej osób niż na Podkarpaciu.

Dane bazowe (od 1 listopada do 22 listopada), przyrost:

 

Zachorowania

Ozdrowieńcy

Zgony

Ludność

M. Przemyśl

1078 

576

19

60689

Podkarpackie

22243

18524

580

2127164

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w RzeszowieZmieniony ( 23.11.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.