Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 43 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola w Japonii arrow W kolejnym reaktorze Fukushima I doszło do wybuchu wodoru
Sunday 05 July 2020 17:51:16.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W kolejnym reaktorze Fukushima I doszło do wybuchu wodoru Drukuj Email
Wpisał: Rzepa   
14.03.2011.

W kolejnym reaktorze Fukushima I doszło do wybuchu wodoru

Elektrownia Fukushima znów straszy

[Rdzenie muszą więc być bez chłodzenia, bo dysocjacja wody następuje w bardzo wysokich temperaturach. MD]

http://www.rp.pl/artykul/35,626343-Elektrownia-Fukushima-znow-straszy.html

ar,ika 14-03-2011, ostatnia aktualizacja 14-03-2011 09:34

W reaktorze elektrowni atomowej Fukushima I doszło do wybuchu wodoru, jednak komora, w której znajdują się pręty paliwowe reaktora jest nienaruszona - poinformował rzecznik rządu Yukio Edano.Yukio Edano dodał, że jest mało prawdopodobne, aby do atmosfery przedostały się substancje radioaktywne.

Około godziny przed wybuchem, w północno-wschodniej Japonii odczuwalne były wstrząsy wtórne o sile 5,8 w skali Richtera.

Według niektórych źródeł, w reaktorze nr 3 doszło do dwóch eksplozji. Nad reaktorem unosi się chmura dymu. Operator elektrowni, firma Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) poinformowała, że 3 osoby zostały ranne, a 7 uznano za zaginione. Według telewizji NHK rannych zostało 11 osób.

Wcześniej w tej samej elektrowni doszło do wybuchu wodoru w reaktorze nr 1. Edano poinformował, że osobom mieszkającym w promieniu 20 km od elektrowni polecono pozostawanie w domach. Przestały działać funkcje chłodzenia w reaktorze nr 2.

Według reporterów Associated Press wybuch był odczuwalny w odległości 50 km. Gubernator Tokio Ishihara polecił monitorowanie poziomu radioaktywności w rejonie metropolii.

Władze ostrzegały wcześniej, że w elektrowni Fukushima I może dojść do nowego wybuchu, bowiem wzrasta ciśnienie wodoru w pomieszczeniu reaktora nr 3. Poinformowano, że wznowiono, wcześniej przerwane, chłodzenie reaktorów wodą morską. Zdaniem ekspertów, świadczy to o powadze sytuacji. Reaktory chłodzone w taki sposób mogą już nie nadawać do użytku.

Na wybrzeżach prefektury Miyagi ekipy ratownicze odnalazły zwłoki ponad 2 tys. osób, prawdopodobnie ofiar tsunami.

Równocześnie władze ostrzegły mieszkańców prefektur Fukushima, Aomori i Miyagi przed kolejnymi falami tsunami i poleciły im schronienie się na wyżej położonych ternach. Jednak wkrótce potem alarm odwołano. Japońska agencja meteorologiczna opublikowała uspokajający komunikat, że nie ma zagrożenia nowymi falami tsunami.

 PAP

Zmieniony ( 14.03.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.