Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 26 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeź niewiniątek arrow Żegnaj, Madame Butterfly: seks, małżeństwo, a kobieta japońska
Friday 30 October 2020 05:52:06.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Żegnaj, Madame Butterfly: seks, małżeństwo, a kobieta japońska Drukuj Email
Wpisał: Sigma   
08.09.2011.

Żegnaj, Madame Butterfly: seks, małżeństwo, a współczesna kobieta japońska

ASEKSUALNOŚĆ JAPOŃSKICH KOBIET JEST JEDNĄ Z PRZYCZYN NISKIEGO PRZYROSTU DEMOGRAFICZNEGO?

W magazynie “The Economist” zanalizowano przyczyny, dla których Japonki nie decydują się na małżeństwo. Podano wiele przyczyn – włączywszy w to ekonomię, poziom wykształcenia, zmiany w strukturze rodziny i związane z nią role mężczyzny i kobiety, demografię, trudności rozwodowe itp.

Jednak jednej przyczyny nie podano: aseksualności japońskich kobiet.
Małżeństwo bez seksu, zgodnie z Japan Society of Sexual Sciences, to małżeństwo, które decyduje się na seks rzadziej niż raz w miesiącu.

Sumie Kawakami w jej książce “Żegnaj, Madame Butterfly: seks, małżeństwo, a współczesna kobieta japońska.”( "Goodbye Madame Butterfly: Sex, Marriage, and the Modern Japanese Woman”) podaje wynik badań z 2006 roku, które przeprowadziły Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki oraz Stowarzyszenie Planowania Rodziny. Otóż, z badań tych wynika, że 34,6% japońskich małżeństw jest aseksualnych.

Jest to spory problem społeczny. W końcu Japonia ma od lat najniższy wskaźnik przyrostu demograficznego na świecie.
Jednak temat ten nie jest uważany w Japonii za problem. Wręcz odwrotnie. Aż do lat 1990 aseksualność traktowana była przez media życzliwie, jako naturalny wynik małżeństwa.
Kiedy dzieci przyjdą na świat, seks staje się rzadszy. Kobieta jest zazwyczaj „zbyt zmęczona”, seks jest „czymś uciążliwym”, nieopodal śpią dzieci itp.
Zresztą istniej przysłowie „nie trzeba przynęty, gdy ryba złowiona”.

Jednak dla świata zachodniego jest to niepojęte podejście. Seks jest tam niezbędnym elementem życia nawet na stare lata.

Przyczyną aseksualności kobiet japońskich nie jest stłoczenie społeczeństwa japońskiego, bo w innych krajach o podobnej ilości ludności na km2 ten symptom nie występuje.

W 2005 roku Durex – największa firma na świecie produkująca prezerwatywy, przeprowadziła Global Sex Survey www.durex.com/enjp/sexualwellbeingsurvey/documen...
Przebadano 317 000 respondentów w 41 krajach.
Wykryto, że Japończycy uprawiają seks najrzadziej na świecie; 45 razy na rok. Kolejny najniższy wynik ma Singapur – 73 razy na rok. Średnia światowa wynosi 103 razy na rok.

Co gorsza, zaledwie 24% przebadanych Japończyków przyznało się, że bawi ich uprawianie seksu. Średnia światowa wynosi 44%.

Przeprowadzone ostatnio przez Durex badania dotyczące satysfakcji seksualnej (Sexual Wellbeing Survey), które objęły 26 000 osób z 26 krajów wykryły, że Japonia znowu znalazła się na samym dole. Zaledwie 15% odczuwa jakąkolwiek satysfakcję.

I to też jest też przyczyna, dla której Japończycy nie chcą zawierać małżeństw.
Szczególnie że aseksualność nie jest traktowana jako coś negatywnego.

Przypomina się stary kawał:
- Dlaczego wyginęły dinozaury?
- Bo dinozaurzyce zawsze bolała głowa.

opracowane m.in.na podstawie:
http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/fl2011090...

 

Jeden z komentarzy:

 

...ubawiło mnie, jak to zachodnie media dorozumiewają się,
dlaczego Japończycy mają tak niski przyrost.
Bo kobiety japońskie są aseksualne!
Zupełnie jak z tymi dinozaurami.
O żadnym stresie, wyścigu szczurów od przedszkola, o uszkodzeniach tarczycy związanych z Hiroshima i Nagasaki - ani się zająknęli.
Zupełnie jakby Tusk diagnozował problem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.