Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 75 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Klimaty II - nowsze oszustwa arrow Klimaty w Durbanie
Tuesday 19 January 2021 08:35:09.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Klimaty w Durbanie Drukuj Email
Wpisał: Jan Szyszko   
02.12.2011.

Klimaty w Durbanie

...Niszczy polską gospodarkę, niszczy polskie bezpieczeństwo energetyczne, uzależnia Polskę od zewnętrznych dostaw energii. Stymuluje nie tylko wzrost bezrobocia, ale i niebotyczny wzrost cen energii elektrycznej, ciepła, cementu, stali, szkła i papieru

Prof. Jan Szyszko http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111202&typ=my&id=my05.txt

Trwające w Durbanie spotkanie stron protokołu z Kioto (CMP 7) poświęcone winno być przede wszystkim sprawozdaniu z działalności sygnatariuszy protokołu z Kioto, z ich działań na rzecz zobowiązań redukcji emisji gazów cieplarnianych i ich współpracy w zakresie pomocy państwom rozwijającym się.
W Durbanie ważna rola przypada polskiej prezydencji. Polska winna domagać się rozliczenia państw wysokorozwiniętych z ich zobowiązań wynikających z konwencji klimatycznej. Winna domagać się również takiego samego rozliczenia od sygnatariuszy protokołu z Kioto. Przypomnę, że okres rozliczeń protokołu z Kioto rozpoczął się w roku 2008 i ma być zakończony w roku 2012. Ci, co wypełnili zobowiązania wynikające zarówno z konwencji, jak i protokołu, winni być wynagrodzeni, a ci, co nie spełnili tych warunków, winni ponieść konsekwencje, również finansowe. Ci pierwsi bowiem, zgodnie z duchem konwencji, chronili klimat, a drudzy, odwrotnie, niszczyli go. Dopiero na podstawie takich rozliczeń winno się zaproponować następne porozumienie na temat redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery po roku 2012.

UE proponuje tu pakiet klimatyczno-energetyczny 3 x 20. Zgodnie z tą propozycją do roku 2020, w porównaniu z rokiem bazowym konwencji klimatycznej (1990), świat miałby o 20 proc. zredukować emisję i o 20 proc. podnieść efektywność energetyczną. Odnawialne źródła energii miałyby stanowić 20 proc. ogólnego budżetu energetycznego świata.


Można tę propozycję rozważać również w Durbanie, ale pod warunkiem wcześniejszego rozliczenia zobowiązań wynikających z konwencji klimatycznej i protokołu z Kioto. Polska nie może popełnić takiego błędu, jak to uczyniła w roku 2008, organizując COP 14 w Poznaniu. Wtedy to, ulegając presji Komisji Europejskiej, zrezygnowała z rozpoczęcia rozliczeń i w okresie posiedzenia Komitetu Wysokiego Szczebla w Poznaniu premier RP Donald Tusk pojechał do Brukseli i zgodził się na wewnątrz unijny pakiet klimatyczno -energetyczny, gdzie, mówiąc w dużym uproszczeniu, praktycznie za rok bazowy w UE przyjęto rok 2005. Niszczy to polską gospodarkę, niszczy polskie bezpieczeństwo energetyczne, uzależnia Polskę od zewnętrznych dostaw energii. Stymuluje nie tylko wzrost bezrobocia, ale i niebotyczny wzrost cen energii elektrycznej, ciepła, cementu, stali, szkła i papieru. To musi być poddane renegocjacjom i rząd PO - PSL powinien to zrozumieć.

Autor jest posłem na Sejm RP (PiS), kierownikiem Samodzielnej Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych SGGW, prezesem Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.