Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 36 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 12 arrow STREFA Mielno bez atomu ...Dzięki lokalnemu referendum
Thursday 29 October 2020 06:46:46.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
STREFA Mielno bez atomu ...Dzięki lokalnemu referendum Drukuj Email
Wpisał: Krzysztof Puzyna   
02.04.2012.

STREFA Mielno bez atomu


...Dzięki lokalnemu referendum na wniosek mieszkańców

Krzysztof Puzyna, 31 marzec 2012 r.

Konstytucja Polski umożliwia mieszkańcom jednostki samorządu terytorialnego poprzez referendum lokalne na wniosek mieszkańców stanowić o prawie lokalnym.

Takiego prawa w Niemczech nie ma. W Niemczech referenda lokalne (Bürgerentscheide) mają tylko charakter wykonawczy. Referenda lokalne nie mogą wpłynąć na kompetencje ciała prawodawczego oraz orzecznictwa sądowego na poziomie jednostki administracyjnej. Dlatego większość referendów lokalnych w Niemczech nie jest wiążąca. W zagranicznych kancelariach prawnych w Polsce (KSP Legal & Tax Advice lub CMS Cameron McKenna i dalsze) dochodzi do nieporozumień związanych z interpretacją Konstytucji RP. One chciałyby poprzez wypowiedzi w mass mediach wmówić administracji istnienie ograniczeń suwerennych praw Polaków podobnych do tych w Niemczech, czy w USA: "Wyniki referendum na terenie gminy Mielno nie będą miały formalnego przełożenia na treść decyzji lokalizacyjnej, ale będzie wiadomo, co mieszkańcy myślą o budowie elektrowni atomowej w Gąskach" -mówi Katarzyna Kłaczyńska z kancelarii prawnej CMS Cameron McKenna.  "Bezpośrednio wynik referendum nie będzie miał żadnego przełożenia na możliwość lokalizacji elektrowni atomowej w gminie Mielno. Może mieć, co najwyżej wymiar polityczny i w ten sposób wpłynąć na strategiczne decyzje inwestora" -wyjaśnia Filip Poniewski, adwokat w kancelarii KSP Legal & Tax Advice."

 

Uchwała Nr XXI/235/2012

Rady Gminy w Mielnie

z dnia 29 marca 2012 roku

w sprawie ogłoszenia Gminy Mielno, jako

Gminy wolnej od energetyki atomowej.

Na podstawie http://www.mielno.bip.net.pl/?a=3894

W załączniku do uchwały uzasadnienie, tu skrót:

Mieszkańcy Gminy Mielno dnia 12 lutego 2012 roku jednoznacznie wyrazili swój sprzeciw w ważnym i rozstrzygającym referendum wobec zamiarów lokalizacji obiektów oraz wszelkiej innej infrastruktury związanej z energetyką jądrową na terenie Gminy Mielno (zwana niżej – gminą). Konsekwencją tego faktu jest podjęcie niniejszej uchwały i określenie Gminy Mielno, jako 

STREFA bez atomu

 

Pełny tekst uzasadnienia do Uchwały nr 235 http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/Z235RGMielnoUzas.pdf

Uchwała Nr XXI/236/2012

Rady Gminy w Mielnie

z dnia 29 marca 2012 roku

w sprawie wezwania PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. do natychmiastowego odstąpienia od realizacji działań związanych z budową energetyki atomowej na terenie Gminy Mielno.

W załączniku do uchwały uzasadnienie, tu skrót:

1.      Brak definicji organu kompetentnego do wydania decyzji o wskazaniu lokalizacji inwestycji.

2.      Kompetencje gminy, jako organu do wydania decyzji o wskazaniu lokalizacji inwestycji.

3.      Brak wykluczenia samorządu gminy lub wskazania innego organu do podjęcia decyzji o wskazaniu lokalizacji inwestycji.

4.      Kompetencja nadana samorządowi gminy przez referendum lokalne.

5.      Wniosek o wydanie odmowy wskazania lokalizacji inwestycji przez samorząd gminy.

Pełny tekst uzasadnienia do Uchwały nr 236

http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/Z236RGMielnoUzas.pdf

Uchwały:

1.       http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/231RGMielno.pdf

2.       http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/232RGMielno.pdf

3.       http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/233RGMielno.pdf

4.       http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/234RGMielno.pdf

5.       http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/235RGMielno.pdf

6.       http://iddd.de/umtsno/bocian/Mielno/236RGMielno.pdf

 

 

Dipl.-Ing. Krzysztof Puzyna

Hütten 118

D-20355 Hamburg

Tel. 004940342797

E-Mail: webmaster@iddd.de

Web: http://iddd.de

 

 

Narody Europy dojrzały do Demokracji Bezpośredniej. Prawdziwi Suwereni posiadają naturalne prawo do samorządzenia i do rozstrzygania o własnym losie. Jak mówią Szwajcarzy: Naród ma zawsze rację nawet, jeśli ona jest sprzeczna z konstytucją.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.