Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 129 gości
S T A R T arrow Ewolucjonizm arrow Neo-darwinizm arrow Usuną elementy teorii Darwina z podręczników
Wednesday 16 June 2021 13:31:03.33.
W Y S Z U K I W A R K A
Usuną elementy teorii Darwina z podręczników Drukuj Email
Wpisał: pch24   
20.06.2012.

Usuną elementy teorii Darwina z podręczników

 

http://www.pch24.pl/usuna-elementy-teorii-darwina-z-podrecznikow,3555,i.html  2012-06-20

W Korei Południowej władze oświatowe zdecydowały się usunąć z podręczników do szkół średnich elementy ewolucjonistycznej teorii Darwina. Gazeta VaticanInsider zauważa, że znamienne jest to, iż na takie posunięcie zdecydował się kraj, w którym dominuje zachodnia kultura naukowa. Oznacza to, że teoria ewolucji, która stała się powszechnie obowiązującą, miała w rzeczywistości na celu przede wszystkim walkę z religią.

 Z wnioskiem o usunięcie rażących błędów w teorii ewolucji wystąpiło stowarzyszenie odpowiedzialne za korygowanie błędów zawartych w szkolnych podręcznikach - STR. Wsparli je wybitni naukowcy i nauczyciele.

 Teoria Darwina nie zniknie całkiem z koreańskich podręczników dla uczniów szkół średnich. Usunięte zostaną pewne jej elementy. Na przykład nie znajdzie się w nich teoria nt. ewolucji koni i twierdzenie, jakoby archeopteryks był przodkiem wszystkich ptaków.

  Nie będzie w nich także wielu elementów o rzekomej „ewolucji człowieka" i „adaptacji dziobów zięb”  z Galapagos, na których przykład powoływał się Karol Darwin w swojej książce „O powstawaniu gatunków.”

 Jedna trzecia badanych Koreańczyków nie wierzy w teorię ewolucji. 41 proc. spośród tej grupy uważa, że nie ma wystarczających dowodów naukowych na poparcie tej teorii. 39 proc. stwierdziło, że ewolucja jest sprzeczna z wiarą, a 17 proc. uznało, że nie rozumie tej teorii.

 Źródło: VaticanInsider, AS.

Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/usuna-elementy-teorii-darwina-z-podrecznikow,3555,i.html#ixzz1yJF9jTxJ

 

 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.