Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 153 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow "Starsi bracia" ?? arrow przykład dezinformacji: tekst o Schnepfie
Tuesday 19 October 2021 14:58:06.35.
W Y S Z U K I W A R K A
przykład dezinformacji: tekst o Schnepfie Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
05.11.2008.

[ciekawa i mądra riposta „Bulla” na tekst „Dla kogo robił Schnepf?” MD]

http://blogmedia24.pl/node/4413

Ręce opadają. Oto przykład dezinformacji: tekst o Schnepfie

Problem dezinformacji (nieświadomej, mam nadzieję) po naszej stronie, poruszyłem ostatnio w temacie "Emisariusza", jako niezwykle szkodliwe zjawisko. Nissan podrzucił mi właśnie doskonały przykład. Nie wiem kogo cytuje Nissan, (to też powinno być zawsze jasno przedstawione). Oto tekst na blogu Nissana:

" W świetle nowych informacji można dojść do wniosku, że wojna Schnepfa z Kobylańskim miała przynajmniej w części charakter osobisty (Kobylański uważał Schnepfa za Żyda, a Schnepf Kobylańskiego za hitlerowca, więc siłą rzeczy doszło do konfliktu), a nie miała wiele wspólnego z polską dyplomacją czy interesami państwa polskiego. "

Rzeczywistość jest natomiast taka, że nie istniała i nie istnieje żadna "wojna Schnepfa z Kobylańskim", a wojna środowisk antypolskich z Usopałem - największą i najbardziej patriotyczną organizacją polonijną w Ameryce ?acińskiej. Podobną wojnę te same antypolskie środowiska prowadziły wcześniej z Kongresem Polonii Amerykańskiej pod przewodnictwem nieustraszonego Edwarda Moskala. Jan Kobylański, prezes USOPA?-u nie "uważał" Schnepfa za Żyda. Schnepf JEST Żydem z pochodzenia. Kilka znanych faktów wskazuje na to, że jeśli chodzi o lojalność, to jest mu bliższa lojalność wobec środowisk żydowskich, a nie wobec Polski, której wciąż jest urzędnikiem.

Usopał sprzeciwił się antypolskiej działalności Schnepfa, a w dodatku wykrył kryminalne wątki w działalności tegoż "ambasadora Polski". Kontratakując, środowiska popierające Schnepfa oskarżyły prezesa Kobylańskiego oczywiście o antysemityzm, oraz o kolaborację z hitlerowcami podczas okupacji. Jan Kobylański był więźniem w Auschwitz i Mauthausen.

Nazwanie zatem konfliktu Kobylański - Schnepf "osobistym", niezbyt dobrze świadczy o autorze tych słów.
Proponuję odwiedzić stronę Usopału i zapoznać się bliżej z Polonią Ameryki ?acińskiej.
http://www.usopal.com/index.php?option=com_content&task=view&id=431&Item...

Pozdrawiam wszystkich,   Bull

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.