Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 58 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Agentura II arrow Nowy pomysł Boniego (Agenta SB - TW Znak): chce odbierać ziemie Kościołowi
Friday 28 February 2020 12:53:39.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Nowy pomysł Boniego (Agenta SB - TW Znak): chce odbierać ziemie Kościołowi Drukuj Email
Wpisał: bibula, TW Znak   
21.12.2012.

Nowy pomysł Boniego (Agenta SB - TW “Znak”): chce odbierać ziemie Kościołowi


[jejku, może umieścić w dziale "Bronki i bzdety"?  A może  - "Gospodraka" ? ? Także trzeba w "Starsi bracia??" I koniecznie w "Sataniści w akcji" !  To wszechstronny łobuz! md]

 

 

2012-12-21 http://www.bibula.com/?p=65460

 

Po krytykowanym przez wielu posłów pomyśle powołania rządowej rady monitorującej przejawy mowy nienawiści, ksenofobii i agresji w życiu publicznym  minister Michał Boni ma nowy pomysł. Teraz chce odbierać ziemie Kościołowi, bo zorientował się, że niektóre parafie mają ich… za dużo.

 

Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że Boni dopatrzył się błędów w decyzjach urzędników, którzy przed laty przyznali Kościołowi setki hektarów ziem dla parafii. Minister administracji i cyfryzacji chce unieważnić decyzje o przyznaniu gruntów Kościołowi, a jeśli się to nie uda, to chce chociaż odszkodowania.

Cała sprawa dotyczy sytuacji z lat 1999-2004, gdy parafie z diecezji legnickiej występowały o nieodpłatne przekazanie gruntów rolnych. Zezwalała na to ustawa o stosunku państwa do Kościoła katolickiego, która stanowiła, że parafie, które po II wojnie światowej podjęły swoją działalność na ziemiach północnych i zachodnich, mogą się starać o przyznanie im gruntów, którymi dysponował Skarb Państwa.

Zgodnie z treścią ustawy jedna parafia mogła liczyć na otrzymanie maksymalnie 15 hektarów ziemi, jednak w wielu przypadkach parafiom przyznano grunty o większej powierzchni. To właśnie z nimi bój będzie teraz toczył minister Boni.

Minister administracji i cyfryzacji może się jednak rozczarować, bowiem w wielu przypadkach odzyskanie ziemi będzie zupełnie niemożliwe. Boni nie ma co także liczyć na to, że Kościół zapłaci odszkodowanie, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami, za błędy i złe decyzje administracji publicznej… płaci państwo.

 

Autor:      Żródło: niezalezna.pl, Rzeczpospolita, PAP Za: niezalezna.pl (20.12.2012)  

Zmieniony ( 21.12.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.