Eko-Wege-Terroryści zniszczyli 50 ciężarówek transportujących mleko. To ich protest przeciwko… dojeniu krów, które nazywają gwałtem

Eko-Wege-Terroryści zniszczyli 50 ciężarówek transportujących mleko. To ich protest przeciwko… dojeniu krów, które nazywają gwałtem

https://pch24.pl/eko-wege-terrorysci-zniszczyli-50-ciezarowek-transportujacych-mleko-to-ich-protest-przeciwko-dojeniu-krow-ktore-nazywaja-gwaltem/

Terroryści z Animal Rebellion, którzy twierdzą, że wydojenie krowy jest „zgwałceniem” tegoż zwierzęcia, opublikowali w mediach społecznościowych nagranie z jednego ze swoich zamachów na „wyzyskiwaczy zwierząt”. Na materiale widzimy jak niszczą samochody ciężarowe jednej z firm mleczarskich.

Według eko-terrorystów z Animal Rebelion tego typu akcje polegające na niszczeniu mienia to jedyny sposób, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na ich postulaty dotyczące przede wszystkim „klimatycznej sprawiedliwości” oraz „wolności dla zwierząt”. Na stronie internetowej AR można przeczytać: „Nasza planeta osiągnęła krytyczny punkt. Hodowla zwierząt jest jedną z przyczyn kryzysu klimatycznego  i jeśli nie przejdziemy teraz na system żywnościowy oparty na roślinach, stracimy szansę na zapobieganie destrukcyjnym katastrofom klimatycznym”.

Jak informują brytyjscy eko-terroryści, we wrześniu rozpoczęli oni akcję „przerwania łańcucha dostaw nabiału do sklepów”. Jedno z działań wymierzonych przeciwko dostawcom nabiałowych produktów miało miejsce w angielskiej miejscowości Hatfield, gdzie wandale-weganie zebrali się pod centrum przetwarzana i dystrybucji mleka firmy Arla, która wytwarza produkty z nabiału.

Portal motoryzacyjny 40ton.net podaje, że uczestnicy zdarzenia wyrywali wentyle z kół i wiertarkami dziurawili opony stojących na parkingu ciężarówek. W ten sposób uszkodzono kilkadziesiąt pojazdów, które nie nadawały się do dalszej jazdy.

Ochrona obiektu powiadomiła o ataku służby, które dotarły na miejsce po kilku minutach. Zanim przyjechały, sprawcom udało się zbiec. Bezkarność aktywistów jednak nie trwała długo – po krótkich poszukiwaniach zatrzymano łącznie 17 osób. Postawiono im zarzuty uszkodzenia mienia o wysokiej wartości oraz wtargnięcia na teren prywatny. Dowodem w sprawie ma być nagranie, które udostępnili w mediach społecznościowych sami sprawcy.

Źródło: PolsatNews.pl