Baby znalazły “pomysł na biznes”. Ukraińscy Cyganie przyjeżdżają po 500+ i … wracają na Ukrainę !

Baby znalazły “pomysł na biznes”. Ukraińscy Cyganie przyjeżdżają po 500+ i … wracają na Ukrainę ! Radny z Przemyśla alarmuje.

https://prawy.pl/122015-ukrainscy-cyganie-przyjezdzaja-po-500-i-wracaja-na-ukraine-radny-z-przemysla-alarmuje/ 10.09.2022

Zaczęły odwiedzać Przemyśl tzw. ‘hordy’ Romów ukraińskich – twierdzi Marcin Kowalski, radny miasta Przemyśla, alarmując o procederze wyłudzania pieniędzy z polskiego budżetu.

Jak wskazuje polityk, gołym okiem widać zwiększoną liczbę ukraińskich Cyganów, którzy pojawiają się na dworcu w Przemysłu. Nie są to jednak typowi uchodźcy wojenni, a osoby, które znalazły “pomysł na biznes”.

Proceder polega na tym, że Romowie, w większości kobiety z malutkimi dziećmi, są przywożone do Polski w jednym celu, aby uzyskać nr PESEL, który służy do tego, żeby otrzymać wszystkie przyznawane przez polski rząd świadczenia.

Po załatwieniu wszystkich formalności Romowie opuszczają nasz kraj, wracają na Ukrainę i czekają spokojnie na fundusze z Polski pisze Kowalski.

Chciałbym zwrócić się do rządzących naszym krajem z zapytaniem, czy w ogóle ci co pisali na „kolanie” ustawę z formą pomocy dla ludności ukraińskiej przewidzieli możliwy proceder wyłudzeń lub kontroli nad tą całą „niby” pomocą w Polsce! – dodał.

Przypomnijmy, że o ogromnych lukach w ustawach pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego portalu. Od samego początku, jeszcze w fazie projektu, widoczne było, iż osoby które otrzymają w Polsce świadczenie 500+ będą musiały same zgłosić do urzędu swój wyjazd.

Jeśli tego nie zrobią, nadal będą otrzymywać pieniądze, pomimo, że nie będzie ich w Polsce.