Józio Biden musi odejść dla dobra kraju. Amerykańska „Wyborcza” wzywa prezydenta USA do rezygnacji

Józio Biden musi odejść dla dobra kraju. Amerykańska „Wyborcza” wzywa prezydenta USA do rezygnacji

29.06.2024 jozio won

Artykuł w NYT. Obrazek ilustracyjny. Źródło: NYT
Artykuł w NYT. Obrazek ilustracyjny. Źródło: NYT

Komitet redakcyjny wpływowego liberalnego dziennika „New York Times” (taka amerykańska „Gazeta Wyborcza”) wezwał w piątek prezydenta Joe Bidena do wycofania się z batalii o Biały Dom w zbliżających się wyborach prezydenckich.

W edytorialu opublikowanym w piątek wieczorem i zatytułowanym „Dla dobra kraju prezydent Biden powinien wycofać się z wyścigu”, stwierdzono, że Biden” w czwartkowej debacie z republikańskim rywalem Donaldem Trumpem „był cieniem przywódcy”.

„Pan Biden był prezydentem godnym podziwu. Pod jego rządami kraj prosperował i zaczynał podejmować serię długookresowych wyzwań…Ale największą przysługą publiczną, jaką mógłby dzisiaj oddać, byłoby ogłoszenie, że nie będzie brał udziału w wyborach” – napisano w edytorialu.

Podczas czwartkowej debaty Biden często nie miał pojęcia, co mówi, zacinał się, mylił miliony z miliardami, mówił cicho i czasami niezrozumiale, czasami nie kończył zdań i patrzył się pustym wzrokiem w przestrzeń.

Komitet redakcyjny „NYT” składa się z czołowych publicystów i komentatorów dziennika. Oczywiście o profilu lewicowo-prożydowskim.

Wcześniej podobny pogląd wyraził na łamach „NYT” pisarz i publicysta Thomas Friedman.

Biden zapewnił w piątek na wiecu wyborczym, że odrzuca możliwość wycofania się z wyścigu i zamierza wygrać batalię o Biały Dom. Oświadczył, że choć w debatach nie radzi sobie tak dobrze jak kiedyś, to jest w stanie podołać obowiązkom prezydentury.

Tego samego dnia Biden otrzymał wsparcie swych demokratycznych poprzedników na stanowisku prezydenta – Billa Clintona i Baracka Obamy.

https://nczas.info/2024/06/28/trump-rozjechal-bidena-demokraci-w-panice-czy-prezydent-usa-jeszcze-rozumie-co-sie-wokol-niego-dzieje-video/embed/?ez_iframe=1#?secret=FGZFJbOQMl%23?secret=tlZ1x0lxVX

Źródło:PAP, nczas.info