Niedzielski vs Hoc. Dymisja? Idealna okazja do pozbycia się dwóch nieszczęść naraz.

Minister Adam Niedzielski stawia warunek i grozi dymisją. Riposta Sławomira Mentzena.

Jeśli segregacyjna „ustawa Hoca” nie zostanie przyjęta, Adam Niedzielski gotów jest złożyć dymisję – takie deklaracje miały paść w kuluarowych rozmowach partii rządzącej.

Warunek ministra zdrowia skomentował Sławomir Mentzen: „Idealna okazja do pozbycia się dwóch nieszczęść na raz”.

Wedle doniesień medialnych, minister Adam Niedzielski miał uzależnić swoją przyszłość jako szef resortu zdrowia, od przyjęcia przez Sejm „ustawy Hoca”. To przepisy, które umożliwiłyby pracodawcom wgląd w dane na temat szczepień pracowników. Takie rozwiązanie, wedle autorów, miałoby pomóc w walce z koronawirusem. Jego przeciwnicy uznają je za skandaliczną próbę wprowadzenia segregacji sanitarnej.

Minister Niedzielski miał już odnieść w kwestii projektu pierwszy sukces. Przekonywał bowiem, że po konsultacjach z premierem i prezesem Kaczyńskim uzyskał zapewnienie, że ustawa „będzie procedowana, poddana drugiemu czytaniu”.

Groźby ministra napotkały na ciętą ripostę Sławomira Mentzena. „Niedzielski grozi dymisją, jeżeli nie przejdzie ustawa segregacyjna Hoca. Idealna okazja do pozbycia się dwóch nieszczęść na raz” – napisał na Twitterze.

Sprawę w rozmowie z Interią skomentował rzecznik rządu. Jak powiedział, nic mu nie wiadomo, by do takiej sytuacji doszło. – Może tylko sam w głowie o tym myślał, nie złożył takiej informacji. Jak jeszcze wczoraj rozmawiałem z ministrem zdrowia, to też mi nic o tym nie mówił – zapewnił Piotr Müller.