Radość z sukcesu Marszu dla Życia i Rodziny i… niepokój o losy Ordo Iuris

Ordo Iuris
 

Szanowny Panie,
wczoraj ulicami Warszawy, Krakowa, Gdańska, Katowic i 12 innych miast w Polsce przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Ulice polskich miast zalała radosna fala manifestacji, afirmujących przywiązanie do życia i rodziny.


To nasz wielki, wspólny sukces, który pokazał jak ważna dla Polski jest działalność Instytutu Ordo Iuris oraz Centrum Życia i Rodziny. Wspólnie jesteśmy wielką siłą, co pokazały nie tylko wczorajsze marsze i 35 innych marszów, które przeszły w ostatnich tygodniach przez Polskę, ale także wiele innych osiągnięć naszych ekspertów z ostatnich tygodni.
Wszystkie te działania oznaczają dla nas jednak nie tylko ogrom radości i satysfakcji ale też zwiększone koszty naszej działalności, a wyzwań mamy z każdym dniem coraz więcej, o czym pisał do Pana w ubiegłym tygodniu Prezes Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.Chcemy na nie wszystkie odpowiedzieć, aby nikogo nie zostawić bez pomocy ale skala wyzwań jest ogromna. Szczególnie, że po ostatnich wyborach parlamentarnych wiele pożytecznych instytucji właśnie kończy lub ogranicza swoja działalność. W niektórych obszarach zostajemy sami na placu boju.
Bez większego niż dotychczas wsparcia naszych Darczyńców, trudno będzie temu wszystkiemu sprostać… Jeśli do tej pory, nie udało się Panu zapoznać ze wspomnianą wiadomością od mec. Kwaśniewskiego, w której Prezes Ordo Iuris szczegółowo opowiada o naszych sukcesach, planach i wyzwaniach – serdecznie zachęcam Pana do jej lektury. Z wyrazami szacunkuMonika Leszczyńska - Wiceprezes ds. Członkowskich Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris