Ubogacona Europa. Coraz więcej napaści seksualnych, także na dziewczynki. Baseny muszą zatrudniać ochroniarzy.

Ubogacona Europa. Baseny muszą zatrudniać ochronę. Coraz więcej napaści seksualnych, także na dziewczynki

coraz-wiecej-napasci-seksualnych-takze-na-nieletnie-dziewczyny

Ubogacone imigrantami Niemcy mierzą się z nowym, nieznanym jeszcze kilka lat temu problemem – licznymi atakami seksualnymi na basenach. Najmłodszy ze sprawców ma zaledwie 13 lat. Jeden z domniemanych gwałcicieli przebywa w areszcie – to 23-letni mężczyzna. Obaj są imigrantami z Syrii. Basen w Stuttgarcie zatrudnił ochronę. Do strzeżenia porządku nie wystarczają już ratownicy.

Odkryty basen w Stuttgarcie od teraz patroluje na każdej zmianie sześciu ochroniarzy. Wszystko dlatego, że w ostatnim czasie lawinowo dochodziło do ataków seksualnych na kobiety i dziewczynki.

Jak podają niemieckie media, nowy sezon na otwarte baseny rozpoczął się fatalnie. Tylko podczas pierwszego weekendu siedem dziewcząt, głównie nieletnich, padło ofiarą napaści seksualnej.

Według ustaleń policji, pierwszy z przypadków dotyczy 13-latka z Syrii, który podszedł do dwóch 18-latek i nachalnie obmacywał je po pośladkach. Został zatrzymany, ale ze względu na młody wiek nie przewidziano żadnych konsekwencji karnych. Przekazano go pod opiekę rodzicom.

23-latek, także z Syrii, wraz z innym mężczyzną napastował 12-latkę. Podpłynęli do dziewczynki, zanurzyli się i dotykali jej narządów płciowych. 23-latek został tymczasowo aresztowany, drugiego ze sprawców nie udało się złapać.

Napastowane zostały także cztery uczennice w wieku od 12 do 15 lat. Policja wciąż szuka świadków zdarzenia. W sumie tylko podczas jednego weekendu zgłoszono siedem przypadków napaści seksualnej z tego basenu.

Burmistrz Stuttgartu zdecydował o zatrudnieniu ochrony. W godzinach otwarcia basenu porządku strzec będzie sześciu wykwalifikowanych ochroniarzy. – Nasze odkryte baseny powinny być bezpiecznymi miejscami, w których wszyscy odwiedzający czują się komfortowo – powiedział.