W PRZEDEDNIU UPADKU STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI

Jacek Boki – 6 Czerwiec 2022 r. http://kresywekrwi.blogspot.com/2022/06/w-przededniu-upadku-stanow.html?m=0

Wczoraj rozmawiałem ze swoją siostrą z Chicago. Opowiadała mi w jakim stanie upadku są obecnie Stany Zjednoczone, które od całkowitej katastrofy oddziela tylko niewielka iskra, która spowoduje ich całkowitą i zarazem ostateczną katastrofę. Na kilku przykładach opowiedziała mi do jakiego dna nędzy już dotarł ten kraj, a kolejnym krokiem będzie ich całkowita anihilacja.

[nie wiem dlaczego poniżej same duże litery… W tekście, który kopiowałem, tego nie było. Pies je trącał. MD]

Powiedziała mi, że w sklepach i to największych nawet sieci, zaczyna brakować dosłownie podstawowych towarów, niezbędnych do codziennego życia. W bardzo wielu z tych marketów półki dosłownie świecą pustkami, tak jak u nas miało to miejsce w czasach poprzedzających stan wojenny i dwa kolejne lata jego trwania. Jedynymi stanami USA, gdzie takich braków w zaopatrzeniu w podstawowe artykuły spożywcze nie ma, są tylko stany graniczące bezpośrednio z Meksykiem, bo tam musi być wszystko dostępne, no i oczywiście praktycznie za darmo dla emigrantów z państw Ameryki Łacińskiej, kosztem wszystkich pozostałych amerykanów, którzy nie muszą mieć już właściwie niczego. To zupełnie tak samo, jak u nas w przypadku stepowej dziczy z Ukrainy.

 Siostra zapytała się mnie, czy moglibyśmy załatwić dla jej synowej, która spodziewa się drugiego dziecka mleka w proszku, którym kobieta karmi niemowlę, gdy nie ma własnego pokarmu w piersiach, bo tam obecnie takie mleko jest prawie nie do zdobycia i każdy kto może załatwia je prze rodziny w Europie. Oczywiście, że pomożemy jej to załatwić i jak najszybciej przesłać do Chicago.

Benzyna mimo, że nadal tańsza niż u nas, za litr na dzień wczorajszy wynosiła równowartość naszych 6, 80 zł, a cały galon, czyli 3.8 litra kosztuje 6 dolarów, a w takich stanach jak Kalifornia, czy Nowy Jork, cena ta wynosi już 7 do 10 dolarów za galon i nadal rośnie.

Ceny gazu, wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem tylko poprzedniego miesiąca o 50%! Jak mi powiedziała jej syn za ogrzanie domu i ciepła wodę, ogrzewana gazem zapłacił za kwiecień 300 dolarów, a nie jest to przecież sezon grzewczy. To bardzo duża suma. Aż strach pomyśleć, jak te ceny za ogrzewanie gazem poszybują pod koniec wakacji, a już nie wspominając zimą. O tym co będzie się działo z ogrzewaniem całych miast w Polsce, już nawet nie wspominam.

Zaczyna już brakować niemal wszystkiego co jest niezbędne do życia. Braciszku, tej Ameryki jaką wszyscy znali… już nie ma! na 350 milionów mieszkańców USA, sto milionów żyje poniżej granicy nędzy, a około 80 milionów na ulicy. Tak wygląda dziś to imperium szczęścia, wciąż pretendujące z jakichś zupełnie niezrozumiałych powodów do pouczania innych i narzucania im, według jakich zasad mają żyć we własnych krajach..

Powiem Ci przyjacielu, że krach ekonomiczny nastąpi wszędzie, w tym u nas, nie za jakieś lata, czy miesiące, ale w ciągu najbliższych tygodni. To będzie niewyobrażalna katastrofa, która pociągnie za sobą tragedie milionów, a nawet setek milionów ludzi na całym świecie. Jestem niemal pewien, że ostateczny upadek USA będziemy oglądać na własne oczy dokładnie w tym samym czasie, co spowoduje na zasadzie naczyń połączonych, ruinę wszystkich pozostałych państw i narodów całego globu. Ci, którzy to spowodowali, zjawią się po niedługim czasie z propozycją rozwiązania wszystkich problemów ludzi, które sami spowodowali, pod warunkiem rezygnacji przez nich z resztek ochłapów swobód, jakie nam jeszcze pozostały i ludzie wymęczeni do granic możliwości tą nędzą, jaka stanie się ich udziałem, zgodzą się na wszystko, byle tylko odzyskać możliwość biologicznego przetrwania, nawet za cenę wyrzeczenia się samych siebie i wszystkiego w co dotąd wierzyli i zasad, które rzekomo były dla nich wartością najwyższą.  

I tak przyjmą w końcu nawet syna zatracenia, który w finalnym akcie tego dramatu dziejów objawi się osobiście, jako ich rzekomy wybawiciel, uznając go za swego Boga, czego przez całe tysiąclecia się od nich domagał, a teraz osiągnie to do czego dążył od samego początku, odkąd został wyrzucony z nieba, bez większego wysiłku ze swojej strony.

Niech Bóg ma nas w swojej opiece i zachowa przed tym co Nadchodzi.

I jeszcze jedno, dotyczące armii USA, jak powiedział mi to 20 lat temu, nasz wspólny znajomy Fazi (M.S.), w czasie naszej długiej rozmowy dotyczącej zamachów 9/11, odnosząc się do ostatecznego upadku Stanów Zjednoczonych, gdy na skutek nieustannych, prowadzonych przez nich wojen na całym globie, doprowadzą tym ostatecznie do całkowitej ruiny własny kraj, stwierdzając wówczas proroczo:

Jakiż to będzie tragiczny, a zarazem żałosny widok, gdy cała flota wojenna USA, operująca na wszystkich oceanach świata, nie będzie w stanie powrócić do swojego kraju, a żadne państwo na świecie, nie będzie chciało ich przyjąć do swoich portów. 

To wszystko już niedługo rozegra się na naszych oczach, których to wydarzeń preludium, oglądamy dziś na własne oczy. A to zaledwie przedsmak tragedii, która jest dopiero przed nami.

Jacek Boki – 6 Czerwiec 2022 r. 

Prowadzenie tego bloga to moja pasja ale także wielogodzinna praca. Jeśli uważasz, że to co robię ma sens to możesz wesprzeć mnie w tym co robię, za co serca już teraz dziękuję.

PKO BP SA Numer konta: 44 1020 1752 0000 0402 0095 7431