Wszedł i wyszedł jak krowa…

Wszedł i wyszedł jak krowa…

Date: 25 settembre 2023 Author: Uczta Baltazara babylonianempire

2 dni temu, w wieku 98 lat zmarł ex prezydent republiki włoskiej – komunista Giorgio Napolitano, https://en.wikipedia.org/wiki/Giorgio_Napolitano. Trumna ze zwłokami została wystawiona w jednej z sal włoskiego senatu.

Ku zdziwieniu wielu, w niedzielę po odmówieniu Anioł Pański, złożyć hołd komuchowi pospieszył Bergoglio, który aby «uszanować decyzję rodziny byłego prezydenta, pragnącą upamiętnienia świeckiego» zamiast pobłogosławić trumnę, czy choćby tylko przeżegnać się, przyłożył sobie jedynie dłoń do serca.

Poniżej komentarz na temat zajścia z bloga watykanisty Aldo Maria Valli’ego:

«Tego rodzaju bierny papież budzi zniechęcenie wszystkich wiernych. Stanąć w bezruchu przed trumną oznacza nie wypełnić misji, którą Chrystus powierzył Piotrowi (a więc i jego następcom) podczas Ostatniej Wieczerzy: “Utwierdzaj twoich braci”. Papież, który wobec faktu śmierci ukazuje się bez jakichkolwiek słów czy gestów, nikogo nie utwierdza, lecz wypiera się. Może i okazał ogromny szacunek zmarłemu ateiście, ale z pewnością nie odniósł się z należytym szacunkiem do żyjących chrześcijan, przede wszystkim tych, którzy w krajach islamskich płacili i nadal płacą za uzewnętrznianie ich chrześcijaństwa prześladowaniami i więzieniem, a niekiedy także śmiercią. Na przestrzeni wieków wielcy myśliciele chrześcijańscy przypisywali znakowi krzyża wielką wartość. Dla Tertuliana należy go czynić “na każdym kroku, wchodząc i wychodząc, ubierając się, zasiadając do stołu, kładąc się spać…”. Dla Ratzingera jest to nic innego jak “synteza naszej wiary”. Mnie, video przedstawiające nieruchomego i milczącego papieża w Senacie wydało się syntezą agnostycyzmu konstytucyjnego.».

«Problem polega na tym, że w przypadku Bergoglia mamy wyraźnie do czynienia z człowiekiem, który nie wierzy. Nie wierzy w swoją misję, ale przede wszystkim nie wierzy w Boga, nie wierzy w istnienie duszy, nie wierzy w praktycznie żadną z zasad religii, którą powinien głosić.

Wierzy jedynie w swoją narcystyczną obecność i w atrybuty swej władzy. To niemały problem: dla tych, którzy wierzą, ale sądzę, że także dla tych, którzy wierzącymi nie są».

https://youtube.com/watch?v=7yWQlQiBjE4%3Fversion%3D3%26rel%3D1%26showsearch%3D0%26showinfo%3D1%26iv_load_policy%3D1%26fs%3D1%26hl%3Dit%26autohide%3D2%26wmode%3Dtransparent

………………………………

“Sądzę, że pojmujecie, iż jedynie antypapież może zachować się w podobny sposób”.

INFO: https://www.ansa.it/sito/notizie/politica/2023/09/24/-il-papa-a-sorpresa-rende-omaggio-allamico-napolitano_4cf92d3f-cd71-4a06-aa58-8f098dde141e.html https://www.aldomariavalli.it/2023/09/25/sul-papa-alla-camera-ardente-di-napolitano/ https://www.lastampa.it/vatican-insider/en/2013/11/14/news/pope-francis-ranked-among-this-year-s-50-most-prominent-jews-1.35955863/