Ale jaja ! Dziewięcioramienne! Koniec Chanuki w Sejmie. Grzegorz Braun zgasił gaśnicą żydowski świecznik. “Gospodarz domu” zgaszony.

Koniec Chanuki w Sejmie. Grzegorz Braun zgasił gaśnicą żydowski świecznik. Sejm ewakuowany [VIDEO]

12.12.2023 nczas-koniec-chanuki-w-sejmie

Poseł Konfederacji i szef Konfederacji Korony Polskiej, Grzegorz Braun, użył w Sejmie gaśnicy do zgaszenie żydowskiego świecznika chanukowego tzw. Chanukii.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać zamglony sejmowy korytarz. Z informacji podawanych przez Patryka Michalskiego z Wirtualnej Polski wynika, że to poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, użył gaśnicy przeciwpożarowej do zgaszenia dziewięcioramiennego świecznika żydowskiego zapalanego podczas święta Chanuka.

„Niebywały skandal. Poseł Grzegorz Braun zgasił gaśnicą menorę hanukową” – pisze na X (dawniej Twitter) Michalski.

– Dlaczego pan to zrobił? – zapytała polityka Dominika Sitnicka z Oko.Press.
– Wstyd powinno być tym, którzy uczestniczą w aktach satanistycznego kultu – odpowiedział Braun, który najprawdopodobniej nie usłyszał dokładnie pytania dziennikarki.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podjął decyzje o wykluczeniu z udziału w posiedzeniu Sejmu posła Konfederacji Grzegorza Brauna “w związku z uniemożliwieniem prowadzenia obrad”. Obrady zostały przerwane.

„Na podstawie art. 175 ust 5 podejmuje decyzję o wykluczeniu pana z posiedzenia Sejmu. Zgodnie z regulaminem Sejmu proszę opuścić salę posiedzeń” – zwrócił się do Brauna Marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Hołownia poinformował, że wobec posła Grzegorza Brauna zostanie skierowany wniosek do prokuratury w związku z zakłóceniem przez niego “obrzędu religijnego” na terenie Kancelarii Sejmu.

===========================================

Braun: Dziki kult na terenie Sejmie RP

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun w trybie sprostowania zabrał głos.

Nie może być miejsca na akty rasistowskiego, plemiennego, dzikiego kultu na terenie Sejmie RP. Jak rozumiem przez zebranych przemawia ignorancja. Nie jesteście państwo śwaidomi przesłania treści tego aktu zwanego niewinnie “świętami chanuka” – wyjaśnił.

Przypisano mi tutaj pobudki rasistowskie, gdy tymczasem ja właśnie przywracam stan normalności i równowagi kładąc kres aktom satanistycznego, rasistowskiego triumfalizmu, ponieważ takie jest przesłanie tych świąt – powiedział.

Wyzywam państwa na dysputę teologiczną. Chętnie podzielę się informacjami – podsumował.

=========================

w Dzienniku: Zapalanie światła jest jedną z najważniejszych czynności Chanuki. Pierwszego wieczoru po zachodzie słońca gospodarz domu zapala świecę główną i święcę pierwszą.

==================

====================================

W Sejmie odbywała się uroczystość poświęcona żydowskiemu świętu Chanuki. Grzegorz Braun postanowił położyć kres tej kolonizacji polskiego parlamentu.

Poseł Grzegorz Braun chwycił za gaśnicę i zgasił żydowską Chanukiję. Z powodu incydentu korytarze Sejmu zostały zasnute proszkiem z gaśnicy.

Święto Chanuki upamiętnia dzieje zapisane w I i II Księdze Machabejskiej. W 165 r. p.n.e. Żydzi zdobili Jerozolimę po rozgromieniu hellenistycznych Selucydów.

Poseł Grzegorz Braun najwyraźniej ma inne zdanie na temat świętowania żydowskich świat w polskim parlamencie niż rządząca większość. Chwyciła dziarsko za gaśnicę i przy akompaniamencie klezmerskiej muzyki zgasił chanukowy świecznik. Scena jest wręcz filmowa. Więcej o incydencie w naszych pozostałych artykułach, a film poniżej:

zachowanie Grzegorza Brauna w Sejmie

0:04 / 1:26

844,1 tys.

==========================

mail:

Tuż po incydencie Grzegorz Braun wyszedł na mównicę sejmową, w 
garniturze przyprószonym proszkiem gaśniczym.
— Nie może być miejsca na akty rasistowskiego, plemiennego, dzikiego, 
talmudystycznego kultu na terenie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Jak 
rozumiem, przez zebranych przemawia ignorancja. Nie jesteście państwo 
świadomi treści tego aktu, przesłania, zwanego niewinnie świętami 
Chanuka — podkreślił polityk Konfederacji.

“Żydostwo ma swój Kneset i swoje bożnice, wara mu od naszego Sejmu. I jeszcze jedna uwaga, po cmentarnym expose, pełnym mgieł, rojeń i widów, dym w Sejmie jest doskonałym uzupełnieniem tego expose, i wróżbą jaki to nam się kroi rząd, kto wie czy nie przyszłość. Ja się nie śmieję, chcę się mylić, ale widzę dym, widzę idiotów u władzy, widzę ciemność…”

“Lewica nie wie, co czynić, bo Braun ukradł im podstawowy postulat, czyli rozdział kościoła od państwa. I co teraz? “

“Oczywiście w knesecie święcą wszystkie chrześcijańskie święta  a krzyże 
i  gromnice to tam codzienność.”

“Rozdział Państwa i Synagogi.”

“Pejsaci, jarmułki, żydowskie świece w POLSKIM parlamencie!
Brawo p. poseł Braun! Dość – bo wynika z tego, że rządzą u nas sługusy 
narodów wszelakich, z wyjątkiem ludzi w służbie Narodu Polskiego. Koniec 
i kropka.
Murem za Braunem!”

“A największe aj waj z powodu ataku na symbol żydowskiego kultu robią ci 
którzy ataki na polskie kościoły wręcz wspierali.”

“Tak się boją żydków. Polski sejm to nie kneset! Rosyjskie zbrodnie 
/rzeczywiste czy urojone/ wywoływały wielkie wzmożenie. A zbrodnie 
izraelskie na palestyńskich dzieciach nie przeszkadzają???”