Franciszek do psychiatryka [odjebało mu] : Do młodzieży Rosji: Jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji, świętych, władców, imperium Piotra I, Katarzyny II

https://www.fronda.pl/a/Franciszek-do-mlodziezy-jestescie-spadkobiercami-wielkiej-Rosji-swietych-wladcow-imperium,219692.html

Franciszek do młodzieży: Jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji, świętych, władców imperium

Franciszek do młodzieży: jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji, świętych, władców, imperium

25 sierpnia w petersburskim Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbyła się telekonferencja z papieżem Franciszkiem w ramach Ogólno-rosyjskiego Spotkania Młodzieży. Na stronie Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie przeczytać można w związku z tym o świadectwach wygłoszonych w trakcie spotkania. I tak, czytamy o historii nawróconego satanisty, który został klerykiem bądź historii młodej kobiety wychowanej w wielodzietnej katolickiej rodzinie.

W trakcie spotkania wyświetlono także przesłanie, jakie [nie-]miłościwie panujący papież Franciszek zechciał wygłosić do młodzieży rosyjskiej.

“Nigdy nie zapominajcie o swoim dziedzictwie. Jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji: wielkiej Rosji świętych, władców, wielkiej Rosji Piotra I, Katarzyny II, tego imperium – wielkiego, oświeconego, [kraju] wielkiej kultury i wielkiej ludzkości. Nigdy nie rezygnujcie z tego dziedzictwa, jesteście spadkobiercami wielkiej Matki Rosji, kontynuujcie to. I dziękuję. Dziękuję za wasz sposób bycia, za wasz sposób bycia Rosjanami” – powiedział.

Słowa papieża zaskakują o tyle, że odnoszą się wprost do imperializmu rosyjskiego, który dla papieża zdaje się być czymś chwalebnym. Imperializm w wydaniu zachodnim zdaje się być dla Franciszka złem wcielonym.

jkg/cathmos.ru, wpolityce

Papież rozmawiał z rosyjską młodzieżą. Zaskakujące słowa o carycy Katarzynie. “Jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji”