Jałmużna […a może procent ??] od Pfizera dla polskich lekarzy i towarzystw medycznych, m. in. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Fundacja Ordo Medicus twitter.com/OrdoMedicus

@OrdoMedicus

Jałmużna od Pfizera dla polskich lekarzy i towarzystw medycznych: https://pfizer.pl/files/EFPIA-Disclosure-Report-Standard_PL_2022_20230623.pdf.

Jeśli kogoś dziwi, że polskie towarzystwa medyczne do dzisiaj nie ostrzegają przed NOP-ami po szprycy przeciwko covidowi, to powinien przyjrzeć się liście jałmużnej polskiej medycyny. Wśród beneficjentów jest m. in. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, które w 2022 r. otrzymało od Pfizera prawie 700 tys. zł. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ejhf.2978https://pubs.rsna.org/doi/10.1148/ryct.220247

Zdjęcie

========================

mail:

Może to jakieś “zarobione” pieniądze za wciskanie kitu, lekarstw, procedur?

Powinna się tym zająć prokuratura i dziennikarze śledczy. Poza tym należy sprawdzić na jakiej podstawie te pieniądze zostały wpłacone na konta i kto konkretnie je dostał i za co. To akurat nie powinno stanowić problemu. Można się spodziewać odpowiedzi, że przeznaczone zostały na “cele statutowe towarzystwa”, ale i to chyba można sprawdzić na jakie konkretnie i komu? 

Pozdrawiam AN