Macice do wynajęcia: Ukraińskie «wylęgarnie dzieci» w bunkrach anty-atomowych. Ten zboczony przemysł przoduje.

Ukraina jest stolicą biznesu macierzyństwa zastępczego w Europie

Na kilka dni przed rozpoczęciem przez Putina “misji specjalnej” na Ukrainie, Biotexcom, międzynarodowy lider w dziedzinie wspomaganego rozrodu, opublikował dość niepokojące nagranie wideo, przetłumaczone na wiele języków.

—————————–

Video firmy wielonarodowej

“Drodzy przyjaciele, klinika Biotexcom jest gotowa chronić matki zastępcze, nasze pacjentki i ich noworodki, nawet w przypadku agresji ze strony Rosji” – tak zaczyna się filmik, w którym nagrywany jest przyjazd autobusów Biotexcomu. Pielęgniarki i kobiety z żółtymi i niebieskimi nosidełkami schodzą po schodach, by po chwili znaleźć się pod ziemią: to antyatomowy bunkier, który wiodąca klinika wspomaganego rozrodu zbudowała, by zapewnić bezpieczeństwo swojemu najcenniejszemu towarowi na Ukrainie. Doradca prawny kliniki, o wyglądzie robota, wyjaśnia, dlaczego nagrywają film.

W tym momencie dziewczyna zwraca się do kamery i rozpoczyna zwiedzanie, wskazując na łazienkę, apteczki, śpiwory, konserwy, pełne i schludne półki, naczynia, serwetki, pieluchy, maski gazowe i instrukcje ich zakładania. “Schronisko może pomieścić 200 osób z wszelkimi wygodami” – zapewnia, pokazując strefę wyścieloną wojskowymi śpiworami, łóżka z materacami, “tu jest wszystko, co jest potrzebne do wygodnego pobytu”: “kocyki, ubranka dla noworodków, żeby każdy miał niezbędny komfort”; w tle widać łóżeczka dla noworodków i łóżeczka “dla trochę starszych dzieci”. Kamery pokazują dzieci pijące z butelek, spokojnie, w ramionach pielęgniarek, a dziewczyna pokazuje małą kuchenkę do gotowania “gorącego jedzenia, czego tylko chcesz”.

W magazynie przepełnionym rzeczami niezbędnymi do przeżycia widać wyłącznie wyjście awaryjne. “Nie możemy zapewnić wam obsługi VIP w bunkrze, kuchni z szefem i miękkich łóżek, ale możemy zagwarantować wam bezpieczeństwo w każdej sytuacji”. Widać pary, które filmują schronisko i robią sobie kilka zdjęć. Osoby nabywające są zapewniane, że spółka ma doświadczenie w radzeniu sobie z podobnym kryzysem (tym z roku 2014), że należy zachować spokój; “prosimy o zachowanie spokoju i pewność, że Biotexcom jest gotowy zagwarantować Państwu bezpieczeństwo”. Chodzi oczywiście bezpieczeństwo kupowanych dzieci.

Ukraina jest stolicą biznesu macierzyństwa zastępczego w Europie, a wojna zagroziła nie tylko temu biznesowi, ale także wielu innym. Jest to drugi po Stanach Zjednoczonych najpopularniejszy kierunek podróży (Michigan i Luizjana pozostają jedynymi stanami w Ameryce, które zakazały płatnego macierzyństwa zastępczego): szacuje się, że co roku dzięki macierzyństwu zastępczemu na Ukrainie rodzi się od 2 000 do 2 500 dzieci, a co najmniej 1 500 par mieszkających w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Francji przechowuje zarodki w ukraińskich klinikach.

Na Ukrainie działają ponad trzydzieści trzy kliniki prywatne i pięć państwowych. W ostatnich dniach firma Biotexcom została zmuszona do udzielenia odpowiedzi tym, którzy twierdzili, że są gotowi wyjechać na Ukrainę, aby ratować cenne embriony i płody rosnące w brzuchach zakontraktowanych kobiet: “Wielu z Was wyraża chęć pilnego przewiezienia matek zastępczych na granicę i urodzenia ich dzieci za granicą. Ale ostrzegamy! Urodzenie dziecka poza Ukrainą jest przestępstwem i będzie miało konsekwencje prawne: surogatka zostanie uznana za matkę, a próba urodzenia dziecka zostanie uznana za handel dziećmi; nigdy nie staniecie się rodzicami waszego dziecka”.

========================

[kilka video – w oryginale. Nie chce mi się pokonywać dużych kłopotów z ich kopiowaniem. MDakowski]