Polski siatkarz zwolniony z klubu w Austrii, bo nie chciał się zaszczepić trzecią szprycą!! Uznali za niezaszczepionego !!!

Luzie zaszczepieni dwiema dawkami stwarzają ryzyko zdrowotne!!

Z twardym egzekwowaniem pandemicznych przepisów sanitarnych zetknął się polski siatkarz. Ponieważ nie przyjął trzeciej dawki szczepionki na Covid-19, rozwiązano z nim kontrakt ze skutkiem natychmiastowym! W taki sposób pracę stracił 27-letni Konrad Formela, zawodnik wicemistrza Austrii SK Zadruga Aich/Dob.

Klub wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie: „Po bezskutecznych rozmowach i próbach przekonania gracza do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki, Aich/Dob jest zmuszony poinformować, że kontrakt z polskim zawodnikiem Konradem Formelą zostaje rozwiązany ze skutkiem natychmiastowym”.

Dyrektor sportowy klubu Martin Micheu poinformował: – Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Konrad Formela nie zgłosił gotowości do przedłużenia certyfikatu szczepionkowego poprzez przyjęcie dawki uzupełniającej. Tym sposobem uznawany jest za niezaszczepionego i stwarza ryzyko zdrowotne dla siebie i kolegów z zespołu. W praktyce uniemożliwia to również uczestniczenie w meczach krajowych i międzynarodowych. Nie mieliśmy innego wyboru niż rozwiązać kontrakt – przekonuje Micheu.

Jak dodał, odnosząc się do polskiego siatkarza, wybrał on inną drogę sportową i… medyczną. – Chce występować w kraju, w którym szczepienia nie są traktowanie poważnie i dlatego od następnego tygodnia będzie grał w Rumunii.

https://sport.se.pl/siatkowka/polski-siatkarz-zwolniony-z-klubu-bo-nie-chcial-sie-zaszczepic-aa-6Q3r-EaAU-YMsZ.html