Pro-aborcyjna Fundacja Clintonów wesprze Watykan w „globalnych wyzwaniach naszych czasów”…

Pro-aborcyjna Fundacja Clintonów wesprze Watykan w „globalnych wyzwaniach naszych czasów”…

14 września 2023 proaborcyjna-fundacja-clintonow-wesprze-watykan

Papież Franciszek weźmie udział w „specjalnej rozmowie” z b. prezydentem Billem Clintonem na temat „tego, co jest potrzebne, aby nadal stawiać czoła najpilniejszym globalnym wyzwaniom naszych czasów, takim jak zmiany klimatyczne, kryzys uchodźczy, dobro dzieci oraz misja i projekty szpitala dziecięcego Bambino Gesù” – informuje na Twitterze Edward Pentin.

Planowana zdalna rozmowa będzie częścią wydarzenia Clinton Global Initiative (CGI) 2023, które odbędzie się w dniach 18-19 września w Nowym Jorku.

W spotkaniu z ramienia Watykanu wezmą udział również przedstawiciele stowarzyszenia  Patrons of Bambino Gesù Children’s Hospital, utworzonego kilka miesięcy temu w celu wspierania projektów humanitarnych. Jak zauważa Katolicka Agencja Informacyjna, projekty watykańskiego szpitala dziecięcego wymagają wsparcia finansowego w wysokości około 8 mln euro. Stowarzyszenie wniesie tę kwestię na forum spotkania Clinton Global Initiative 2023.

W przyszłotygodniowym spotkaniu udział wezmą m.in. sekretarz skarbu USA Janet L. Yellen, gubernator Kalifornii Gavin Newsom, znany z planów stworzenia w swoim stanie „sanktuarium aborcyjnego” oraz były premier Wielkiej Brytanii, Tony Blair. „Papież Franciszek przyjął prezydenta Clintona na prywatnej audiencji w Watykanie w lipcu b.r.”.

Rodzina Clintonów jest znana z proaborcyjnych działań. Hillary utrzymuje bliskie kontakty z prominentnymi przedstawicielami Planned Parenthood, największej sieci placówek aborcyjnych w USA. Jak informowało w 2016 r. POLITICO, „liderzy i działacze Planned Parenthood należą do jej osobistych przyjaciół, w tym prezydent Cecile Richards”.

Wielu z największych darczyńców Planned Parenthood wspierało również kampanie wyborcze przedstawicielki Demokratów w 2000, 2008, 2013 i 2016 r. Związek Clinton z Planned Parenthood rozciąga się również na Clinton Global Initiative. Przez ostatnie dwa lata organizacja była oficjalnym członkiem CGI, a w 2012 roku zobowiązała się do przeprowadzania szkoleń młodzieży w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Stanach Zjednoczonych w zakresie sposobów promowania kontroli urodzeń.

Dodatkowo, Planned Parenthood sponsorowała dwa globalne programy stypendialne CGI dla młodzieży i współtworzyła z fundacją Clintonów krajową strategię organizacyjną, mającą na celu wywarcie nacisku na zwiększenie inwestycji na świadczenia medyczne z zakresu tzw. zdrowia reprodukcyjnego (aborcja, antykoncepcja).

Źródło: Twitter.com / Edward Pentin / POLITICO PR